Výstava SALVADOR DALÍ

 

3. 6. – 8. 9. 2022

V pátek 3. 6. se na střeše Obchodňáku v Galerii Desítka otevřela unikátní výstava světoznámeho umělce Salvadora Dalího. 

>> 3D obrazy v Obchodňáku <<

Nechejte se okouzlit tvorbou jedné z největších osobností výtvarného umění 20. století, legendárního surrealisty, jehož díla dokonale vynikají právě v kulise originálních prostor Galerie Desítka v 10. podlaží, na střeše Obchodního domu Zlín. 

Výstava se koná od 3. 6. do 8. 9. 2022. Představuje více než stovku děl, která jsou pro tuto příležitost shromážděna ze soukromých sbírek i veřejných galerií.
„Výstava díla Salvadora Dalího v tak velkého rozsahu je letos v tuzemsku největší mimopražskou výstavou. Věříme, že tato mimořádná událost přiláká nejen lidi z regionu, ale ve spojení s prohlídkou Zlína se může se stát i skvělým tipem na prázdninový výlet pro návštěvníky z celé republiky,“ láká Pavel Chmelík z Galerie Artrium. 

vystava-zdenka-buriana


 

3D OBRAZY

V průběhu července budeme mít v Obchodňáku expozici "iluzí" - obrazy s 3D efektem.

Přijďte si k Obchodňáku pro originální fotku. V interiéru i exteriéru najdete po celé léto 3D obrazy slovenských umělců z GRINT art. Obrazy vám navodí iluzi skutečnosti a díky nim získáte skvělé vzpomínkové fotografie. Téma 3D obrazů navazuje na výstavu Salvadora Dalího. 

>>Zapojte se do soutěže s 3D modely<<

3D_vODZ

 


>>Bistrotéka Valachy láká na speciální španělské menu - tematicky připraveno k výstavě<<„Salvador Dalí je představitelem vrcholného surrealismu, jeho díla vynikají jedinečnou poetikou a mnohá se stala ikonami: i ve Zlíně uvidíte například jeho litografie s legendárními tématy tekutých hodin.
Nechybí ale ani další díla představující průřez celou Dalího tvorbou – od grafik přes sochy až po užité umění, protože legendární výtvarník byl nejen malířem, grafikem a sochařem, ale věnoval se také keramice nebo designu. Z užitého umění se slavnými staly například flakony parfémů.
K vidění bude i soubor pěti desítek ilustrací k Dantově Božské komedie nebo slavné obrazy a grafiky, na nichž Dalí zachytil svou životní lásku – Galu,“
doplňuje Pavel Chmelík.
 

Expozici doplňuje promítání dokumentárního filmu o Salvadoru Dalím a prodej publikací o jeho díle, výstavního katalogu a také zajímavých suvenýrů, mj. i puzzle, pohlednic, triček s originálním sítotiskem nebo porcelánu.


Večerní komentované prohlídky

Užijte si nevšední zážitek z výstavy a zúčastněte se večerní komentované prohlídky! Ve vybrané termíny čeká návštěvníky 20minutová komentovaná prohlídka s galeristou Pavlem Chmelíkem, poté si budou moci užívat večerní výstavu s  jedinečnou atmosférou a výhledem na večerní Zlín. V rámci večerní prohlídky budete mít možnost shlédnout řecký promítaný dokument o životě Salvadora Dalího.

Z důvodu omezené kapacity je nutná rezervace.

Nejbližší termíny večerních prohlídek:

  • nejsou vypsány další termíny

Rezervace na tel: +420 604 446 087, e-mail: nevralova@artriumzlin.cz

Cena vstupného na večerní komentovanou prohlídku je 150 Kč/osoba. (Není možné uplatnit slevu na dítě, seniora, ZTP, studenta ani rodinné vstupné.)


Komentované prohlídky pro školy a tábory

Pro školy jsou připraveny komentované prohlídky s možností doplnit je zábavným testem.
Ideální tip na školní výlet zejména pro žáky 2. stupně a středoškoláky nebo výlet do Zlína pro děti na táborových pobytech! 
Pedagogický doprovod má vstup zdarma.
Rezervovat termín je možné na nevralova@artriumzlin.cz


Otevírací doba výstavy

Pondělí 10:00 - 18:00
Úterý 10:00 - 18:00
Středa 10:00 - 18:00
Čtvrtek 10:00 - 18:00
Pátek 10:00 - 18:00
Sobota 10:00 - 18:00
Neděle                    10:00 - 18:00

Výjimky v otevírací době:

  • 19. - 21. 8. ZAVŘENO

Vstupné

Dospělý 150 Kč
Dítě do 6 let Zdarma
Dítě do 15 let 70 Kč
Student/Důchodce/ZTP 70 Kč
Rodinné vstupné 350 Kč
Skupinové vstupné pedagogický nebo organizační dozor zdarma (součástí návštěvy výstavy je komentovaná prohlídka)

Kavárna na střeše Obchodňáku otevřena během výstavy

Během výstavy je otevřena kavárna v Galerii Desítka.

Bistrotéka Valachy vás zve na posezení u kávy či čaje v příjemném prostředí s jedinečnou atmosférou a výhledem na celý Zlín. 

Náš tip: Vychutnejte si dezert od cukrářek Bistrotéky na terase na střeše Obchodňáku.

Kavárna bude otevřena denně 10:00 - 18:00.

(mimo provozní výjimky: 25. - 26. 6. ZAVŘENO
19. - 21. 8. ZAVŘENO)

kavarna_galerie_desitka


 


Veškeré změny vyhrazeny.


Partneři