Výstava Zdeněk Burian - Za dinosaury a dobrodružstvím

 

16. 7. – 15. 9. 2021

Dinosaury a další obří zvířata druhohor mají možnost obdivovat návštěvníci Obchodního domu Zlín. V nové Galerii Desítka na střeše budovy je otevřena největší tuzemská výstava obrazů legendárního malíře Zdeňka Buriana, jehož díla se stala předobrazem slavného filmu Karla Zemana Cesta do pravěku

Návštěvníci uvidí přes dvě stě originálů tohoto celosvětově uznávaného malíře, od jehož úmrtí v červenci uplyne 40 let. Vůbec poprvé zde budou pohromadě vystaveny čtyři téměř neznámé olejomalby obrovských rozměrů, které Burian vytvořil v roce 1952, dva z nich skončily v pražském Národním muzeu a dva ve Slovenském národním muzeu. To, že nám je obě instituce zapůjčily, je mimořádná událost a vzácná příležitost pro milovníky Burianovy tvorby,“ říká organizátor výstavy Pavel Chmelík z Galerie Artrium.

Výstavu se navíc podařilo doplnit řadou dalších děl zapůjčených soukromými sběrateli i státními kulturními institucemi jako Památník národního písemnictví nebo Moravské zemské muzeum. K vidění budou i světoznámé ilustrace, kterými Burian doprovodil řadu dobrodružných knih. Partnerem výstavy je nakladatelství Albatros, které připravuje novou monografii s Burianovými díly. 

>> VEČERNÍ KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY <<

vystava-zdenka-buriana

 

Dokonce se nám podařilo sehnat i několik děl na prodej pro sběratele, budeme mít připravené i originální zkameněliny, plakáty, knihy a pohlednice nebo promítání dokumentu o Zdeňku Burianovi. Zájem veřejnosti o prehistorická zvířata a dávný život na naší zemi roste, takže věříme, že potěšíme děti i dospělé,“ dodává Pavel Chmelík.

Výstavou Zdeněk Burian - Za dinosaury a dobrodružstvím navázal Obchodní dům Zlín na úspěch výstavy fotografií Jana Saudka, která se koná v galerii ve 2. poschodí. „Tentokrát se přesouváme do prostor Galerie Desítka na střeše, v 10. podlaží Obchodního domu, kde zážitek z prohlídky Burianových děl znásobí - pro veřejnost dosud nevídaný - pohled na centrum Zlína,“ dodává manažerka Obchodního domu Zlín Soňa Ondřejová.
Děti pak jistě potěší, že jako pozvánka na výstavu jsou u Obchodního domu po celé léto instalovány velké exponáty dinosaurů zapůjčené z tuzemských DinoParků.


>>NOVINKA V OBCHODŇÁKU: Dopřejte si FIT DEN - skvělý relax v centru Zlína<<


Večerní komentované prohlídky

Jedinečný zážitek pro všechny milovníky Burianovy tvorby - návštěva výstavy ve večerních hodinách! Od 21:00 čeká návštěvníky 20minutová komentovaná prohlídka s galeristou Pavlem Chmelíkem, poté si budou do 22:00 užívat večerní výstavu s  jedinečnou atmosférou a výhledem na večerní Zlín.

Na večerní prohlídku je nutná rezervace - kapacita je omezená!

  • Termín: úterý 14. 9. 2021   21:00 - 22:00

Rezervace na tel: +420 604 446 087, e-mail: nevralova@artriumzlin.cz

Cena vstupného je stejná jako v běžné otevírací době.


Komentované prohlídky pro školy

Školám či organizátorům letních táborů nabízejí organizátoři komentované prohlídky přizpůsobené malým návštěvníkům s řadou poutavých informací, promítáním filmového dokumentu o Burianovi či zábavným testem. Pro pedagogy vstup zdarma. Objednat termíny lze na: nevralova@artriumzlin.cz


Otevírací doba výstavy

Pondělí 10:00 - 19:00
Úterý 10:00 - 19:00
Středa 10:00 - 19:00
Čtvrtek 10:00 - 19:00
Pátek 10:00 - 19:00
Sobota 10:00 - 19:00
Neděle                    10:00 - 19:00

Vstupné

Dospělý 150 Kč
Dítě do 6 let Zdarma
Dítě do 15 let 70 Kč
Student/Důchodce/ZTP 70 Kč
Rodinné vstupné 350 Kč
Skupinové vstupné pedagogický nebo organizační dozor zdarma (součástí návštěvy výstavy je komentovaná prohlídka)

SOUTĚŽTE S NÁMI NA INSTAGRAMU (Soutěž ukončena)

soutez

>>Pravidla soutěže<<


Kavárna na střeše Obchodňáku otevřena během výstavy

Během výstavy je otevřena nová kavárna přímo v Galerii Desítka v 10. poschodí Obchodního domu Zlín. 

Bistrotéka Valachy vás zve na posezení u kávy či čaje v příjemném prostředí s jedinečnou atmosférou a výhledem na celý Zlín.

Kavárna otevřena denně 10:00 - 19:00.

kavarna_galerie_desitka


 


Vstupenka = slevový kupon 15% na knihy s Burianovou tvorbou

Vaše zakoupená vstupenka na výstavu Zdeňka Buriana je současně také slevový kupon do knihkupectví Dobrovský Beta u nás v Obchodním domě Zlín.

  • 1 vstupenka = 1 slevový kupon
  • Slevu lze využít v období od zakoupení vstupenky do 30. 9. 2021
  • Slevu lze uplatnit pouze v kamenné prodejně knihkupectví Dobrovský Beta v Obchodním domě Zlín (nelze využít v jiné prodejně ani přes e-shop)
  • Sleva platí pouze na knihy, ve kterých jsou ilustrace Z. Buriana

 

 

burian-dobrovsky-beta

 


Veškeré změny vyhrazeny.


Partneři