Již třetím rokem jsme společně přispěli na pomoc v boji proti rakovině prsu.

Z každého vašeho říjnového nákupu putovala 1 Kč na účet zlínské onkologie. Akci opět podpořili také zlínští fotbalisté a hokejisté. Získaná částka je o více než 63 tisíce korun vyšší než loni, symbolický šek převzal od zástupců Obchodního domu Zlín ředitel krajské nemocnice Jan Hrdý spolu s primářkou Onkologického oddělení KNTB Markétou Pospíškovou a vrchní sestrou onkologie Bc. Bohumilou Vojtovou. 

ruzovyrijen

Obchodní dům Zlín založil před třemi lety skvělou tradici a musím říct, že si této iniciativy opravdu velmi vážíme. Dnešní doba není jednoduchá, každá akce, která podporuje boj s rakovinou i osvětu, má smysl. Zdravotníci v našem Komplexním onkologickém centru se navíc starají o pacienty v dalších regionech, nejen na Zlínsku. Podpora má tudíž celokrajský význam,“ uvedl ředitel KNTB Ing. Jan Hrdý

Primářka Onkologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati MUDr. Markéta Pospíšková k tomu dodala: „Ráda bych za všechny poděkovala, výtěžek použijeme na komfortnější vybavení pacientů Komplexního onkologického centra KNTB, například na nákup nových aplikačních křesel. Rakovina prsu patří u žen mezi nejčastější a nejzhoubnější, některou z forem rakoviny navíc onemocní v České republice v průběhu života každý třetí člověk. O onkologických onemocněních a prevenci by se mělo co nejvíce mluvit, včasný záchyt rakoviny může zachránit mnoho životů.“ 

Růžový říjen zlínského Obchodního domu Zlín se mezi dobročinné akce, které právě v říjnu po celém světě podporují boj s rakovinou prsu, zařadil letos potřetí. „Z každého říjnového nákupu v zapojených gastro podnicích a prodejnách Obchodního domu Zlín putovala koruna na transparentní účet ve prospěch zlínské nemocnice. Největšími částkami přispěly Bistrotéka Valachy (40 000 Kč) spolu s Home Credit (31 900 Kč), DM drogerií (22 797 Kč) a Euro Car (10 000 Kč),“ uvedla manažerka Obchodního domu Zlín Soňa Ondřejová.

K akci se opět připojili také hokejisté týmu Berani Zlín (20 tisíc korun) a především fotbalisté FC Zlín (100 tisíc korun). „Do sbírky se zapojil klub i samotná kabina. Jen hráči mezi sebou vybrali 34 tisíc korun. Celková částka činí 100 tisíc korun a máme z ní velkou radost. Klub i tým samotný si uvědomuje společenskou odpovědnost a snažíme se, aby byla nedílnou součástí strategického řízení FC Zlín. Fotbal by měl být víc než jen hra, a to je i naše poslání, kterým se dlouhodobě řídíme. Chceme aktivně přispívat k pozitivním společenským změnám ve zlínském regionu a být inspirací pro své okolí. Pokud se díky tomu pomůže zachránit nebo pomoci jednomu lidskému životu, vždy to stojí za to,“ dodala Zuzana Molková, PR manažerka FC Zlín. 

Zapojené obchody:

Partneři akce: