Předčasný vánoční dárek pro onkologické oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně.

Celých 187 412 korun poputuje do zlínské krajské nemocnice na vybavení nové onkologické ambulance.
Růžový říjen jsme pořádali ve spolupráci s  Krajskou nemocnicí T. Bati na podporu boje proti rakovině prsu. Akci opět podpořili také zlínští fotbalisté a hokejisté. Získaná částka je o více než 70 tisíc korun vyšší než loni, symbolický šek převzal od zástupců Obchodního domu Zlín ředitel krajské nemocnice Jan Hrdý spolu s primářkou Onkologického oddělení KNTB Markétou Pospíškovou. 

ruzovy-rijen

 

Musím říct, že si této iniciativy opravdu hodně vážíme, dnešní doba není jednoduchá a každá akce, která podporuje boj s rakovinou i osvětu, má smysl. Naše nemocnice má navíc Komplexní onkologické centrum, staráme se také o pacienty v jiných regionech, nejen na Zlínsku. Podpora má tudíž celokrajský význam,“ uvedl ředitel KNTB Ing. Jan Hrdý
Primářka Onkologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati MUDr. Markéta Pospíšková k tomu dodala: „Ráda bych za všechny poděkovala, výtěžek použijeme na vybavení nové onkologické ambulance. Rakovina prsu patří u žen mezi nejčastější a nejzhoubnější, některou z forem rakoviny navíc onemocní v České republice v průběhu života každý třetí člověk. Podpora výzkumu, dalších možností léčby nebo investice do stávajících onkologických center je proto velmi důležitá. O onkologických onemocněních a prevenci by se mělo co nejvíce mluvit, včasný záchyt rakoviny může zachránit mnoho životů.“ 


Růžový říjen zlínského Obchodního domu se mezi dobročinné akce, které právě v říjnu po celém světě podporují boj s rakovinou prsu, zařadil letos podruhé. „Z každého říjnového nákupu v zapojených gastro podnicích a prodejnách Obchodního domu putovala koruna na transparentní účet ve prospěch zlínské nemocnice. Největšími částkami přispěla Bistrotéka Valachy (35 000 Kč) spolu s DM drogerií (21 525 Kč) a Euro Car (10 000 Kč). Mimo to se v obchodech rozdávaly kartičky s číslem účtu, aby mohli zájemci přispět také napřímo další částkou, a na dva týdny jsme růžově nasvítili Obchodní dům ve spolupráci s ROBE Lighting, abychom na problematiku výrazně upozornili,“ uvedla manažerka Obchodního domu Zlín Soňa Ondřejová.
K akci se opět připojili také fotbalisté FC Trinity Zlín a hokejisté PSG Berani Zlín. Fotbalisté podpořili Růžový říjen v rámci utkání s Viktorií Plzeň, kdy z každé prodané vstupenky putovalo 10 korun ve prospěch zlínské onkologie. Do zápasu navíc nastoupili ve speciálně vyrobených dresech s růžovými prvky, které se následně dražily na Slevících. To vše přineslo 70 tisíc korun. Hokejisté pak poslali onkologii 5 korun z každé prodané vstupenky na zápas s Frýdkem-Místkem a výtěžek z aukce hokejového vybavení na Aukru – celkem 15 tisíc korun.

 

Děkujeme všem partnerům a obchodům, kteří se do akce Růžový říjen zapojili.