Výstava byla ukončena.

Prodejní výstava se odehrává k 2. výročí opětovného otevření Obchodňáku a k příležitosti letošních 85. narozenin tohoto světově uznávaného českého fotografa. Symbolicky představuje přesně 85 jeho fotografií. Zahájení prodejní výstavy se zúčastnil i sám Jan Saudek.


„Jde o pečlivě vybraný průřez od nejstarších témat spjatých se vzpomínkami na dětství či známými figurálními motivy zasazenými do průmyslové krajiny až po poslední díla, v nichž Jan Saudek svým osobitým, až provokativním způsobem zachycuje ženské tělo jako oslavu jeho krásy a přirozenosti. Návštěvníci mají možnost vidět i některé z ikonických fotografií, velmi dobře známých široké veřejnosti. Podobně rozsáhlé prodejní výstavy dnes Jan Saudek dělá jen velmi zřídka, na Moravě to bylo naposledy před sedmi lety na zámku Holešov. Sběratelé a milovníci umění mohou všechny vystavené originály zakoupit,“ uvedl Pavel Chmelík z Galerie Artrium, která prodejní galerii pořádá spolu s Obchodním domem Zlín a Magistrátem města Zlína.


Jan Saudek je označován za nejvýznamnějšího žijícího českého fotografa a řadí se mezi desítku nejlepších žijících světových fotografů. „Speciálně pro příležitost prodejní výstavy se zřídila galerie v prostorách vedle kavárny Bistrotéky Valachy. Díky velkému množství přirozeného světla zde díla Jana Saudka maximálně vynikají,“ dodala manažerka Obchodního domu Soňa Ondřejová.

Otevírací doba prodejní galerie

Pondělí 10:00 - 19:00
Úterý 10:00 - 19:00
Středa 10:00 - 19:00
Čtvrtek 10:00 - 19:00
Pátek 10:00 - 19:00
Sobota 10:00 - 19:00
Neděle 10:00 - 19:00

>>Bezpečnostní opatření<<


Vstupné (zakoupíte v malé galerii vedle výtahů)

Dospělý 150 Kč
Dítě do 6 let Zdarma
Dítě do 15 let 70 Kč
Student/Důchodce/ZTP 70 Kč
Rodinné vstupné 300 Kč
Skupinové vstupné pedagogický nebo organizační dozor zdarma (součástí návštěvy výstavy je komentovaná prohlídka)

Výstava je prodejní - můžete si fotografie zakoupit, nebo si na památku odnést plakát se Saudkovým podpisem.

 

A tady malá ukázka z našich příprav:

 

Změny pro případ vládních nařízení jsou vyhrazeny.