V listopadu si město Zlín připomíná 30. výročí Sametové revoluce v rámci Festivalu svobody - a část programu se uskuteční také v budově Obchodního domu Zlín a jeho okolí.

V těsné blízkosti OD Zlín se chystá slavnostní odhalení Lavičky Václava Havla, na zadním parkovišti za Obchodním domem se uskuteční koncert legendární kapely Hudba Praha. Vstup na tyto akce je volný.

Zájemce ádi přivítáme také na veřejné besedě „Revoluce po Československu“ s Andrejem Kiskou, Jaroslavem Spurným, Michealem Žantovským a Břetislavem Rychlíkem v konferenčním sále ve 3. NP (zde se dostanete výtahy z 1. a 2. NP). Až do 30. listopadu poté v prostorách nákupní pasáže potrvá výstava fotografií Havel a Zlín“.


 

Program na Obchodním domě Zlín:


Odhalení Lavičky Václava Havla

Lavička Václava Havla představuje pamětní místo, které tvoří dvě křesla spojená kulatým stolem, jehož středem prorůstá strom. Jde o celosvětový projekt, který inicioval velvyslanec ČR v USA Petr Gandalovič spolu s architektem a designérem Bořkem Šípkem. Více informací o tomto projektu je k dispozici na odkazu ZDE.

  • 14. listopadu v 17:30, v parku poblíž Obchodního domu Zlín

Koncert kapely Hudba Praha - vstup zdarma! 

Přijďte si poslechnout legendární kapelu Hudba Praha, dříve známou jako Jasná páka, jejíž koncerty Václav Havel v 80. letech rád navštěvoval.

  • 14. listopadu od 18:00,  parkoviště za Obchodním domem Zlín
  • VSTUP VOLNÝ

 


Beseda „Revoluce po Československu“ 

Večerní debata se slovenským exprezidentem Andrejem Kiskou, Michaelem Žantovským,  Jaroslavem Spurným a Břetislavem Rychlíkem. Debatovat se bude především o Václavu Havlovi a vývoji bezprostředně po listopadu 89, včetně cesty, která vedla k rozdělení Československa, ale prostor bude dán také reflexi současnosti. 

  • 14. listopadu od 20:00, živá debata v konferenčním sálu ve 3. NP (zde se dostanete výtahy z 1. a 2. NP), streaming v kavárně Bistrotéky Valachy (2. NP)
  • VSTUP VOLNÝ

Výstava „Havel a Zlín“ 

Přijďte si prohlédnout zajímavé fotografie z dětství Václava Havla, který ve Zlíně často pobýval u svého dědečka Hugo Vavrečky, a fotografie z archívu Miroslava Zikmunda zachycující návštěvy v normalizačním Gottwaldově. Nebude chybět ani fotografie z první prezidentské návštěvy v březnu 1990.

Výstavu budete moci zhlédnout díky Knihovně Václava Havla, které se podařilo tyto fotografie shromáždit.

  • 14.-30. listopadu, 1. NP Obchodního domu Zlín


POZOR! V souvislosti s doprovodným programem v rámci Festivalu svobody platí zákaz parkování za Obchodním domem Zlín (vjezd od Velkého kina) od 13. 11 od 18:00 hod. do 15.11. do 6:00 hod. Zákaz je platný pro veřejnost i zaměstnance OD. Parkoviště bude vyhrazeno pouze pro účely akce!