Přijďte si prohlédnout zajímavé fotografie z dětství Václava Havla, který ve Zlíně často pobýval u svého dědečka Hugo Vavrečky, a fotografie z archívu Miroslava Zikmunda zachycující návštěvy v normalizačním Gottwaldově. Nechybí ani fotografie z první prezidentské návštěvy v březnu 1990. Výstava „Havel a Zlín“ je umístěna v prostorách nákupní pasáže Obchodního domu v 1. NP až do 30. listopadu!

Výstava „Havel a Zlín“ 

Unikátní výstavu fotografií z Havlova dětství si můžete prohlédnout díky Knihovně Václava Havla, které se podařilo tyto fotografie shromáždit.

  • 14.-30. listopadu, 1. NP Obchodního domu Zlín


V listopadu si město Zlín připomíná 30. výročí Sametové revoluce v rámci Festivalu svobody - a část programu se konala také v budově Obchodního domu Zlín a jeho okolí. V těsné blízkosti OD Zlín se 14. listopadu uskutečilo slavnostní odhalení Lavičky Václava Havla, také koncert legendární kapely Hudba Praha a veřejná besedě „Revoluce po Československu“ s Andrejem Kiskou, Jaroslavem Spurným, Michealem Žantovským a Břetislavem Rychlíkem.

Lavička Václava Havla

Lavička Václava Havla byla odhalena v blízkosti Obchodního domu 14. listopadu 2019. Představuje pamětní místo, které tvoří dvě křesla spojená kulatým stolem, jehož středem prorůstá strom. Jde o celosvětový projekt, který inicioval velvyslanec ČR v USA Petr Gandalovič spolu s architektem a designérem Bořkem Šípkem. Více informací o tomto projektu je k dispozici na odkazu ZDE.