Obchodní dům Zlín se dočkal dalšího prestižního ocenění! Stal se vítězem 21. ročníku soutěže Best of Realty 2019 v kategorii Obchodní centra! Zdařilou rekonstrukci unikátního prvorepublikového projektu ocenila odborná porota této soutěže, která již 21 let hodnotí nejlepší projekty českého realitního trhu uplynulého roku. Výsledky byly slavnostně vyhlášeny v úterý 12. listopadu v Praze.


Soutěž Best of Realty – Nejlepší z realit 2019 je v tuzemsku považována za nejprestižnější v oboru.

V této soutěži jsou oceňovány projekty, které významným způsobem reprezentují úspěchy a schopnosti architektů, stavitelů, projektantů, developerů a v neposlední řadě i realitních agentů při jejich prodeji či pronájmu.


Rozhodujícími kritérii při posuzování kvality nominovaných projektů byly rozvoj lokality, urbanistické a architektonické řešení včetně vnitřních dispozic, kvalita realizace a úspěšnost na realitním trhu a ohleduplnost projektu vůči životnímu prostředí.


Prestižní ocenění v soutěži Best of Realty získal Obchodňák symbolicky k výročí 1. narozenin! Oslava se uskuteční o víkendu 16. - 17. listopadu a ponese se v duchu zábavného programu pro děti. Více informací o narozeninovém víkendu najdete na odkazu ZDE.

Zdařilá rekonstrukce Obchodního domu Zlín už jedno významné ocenění získala v květnu 2019, a to Cenu hejtmana v soutěži Stavba roku Zlínského kraje. 


Historie Obchodního domu Zlín

Obchodní dům Zlín byl vybudován v roce 1931 Tomášem Baťou podle návrhu architekta Františka Lydie Gahury. Kompletní rekonstrukce začala v létě 2017 a vyžádala si náklady 430 milionů korun bez DPH. Budova byla znovu otevřena 9. listopadu 2018. Cílem rekonstrukce bylo vrátit Obchodnímu domu původní originální vzhled, o nějž přišel necitlivými zásahy v 50. letech, a současně mu vdechnout nový život. Proto došlo mj. i ke změně v „náplni“ budovy, jejíž obchodní prostory byly zredukovány z původních šesti na dvě podlaží. Ta jsou nyní naplněna gastronomickými podniky a obchody zaměřenými na moderní životní styl a nakupování. Třetí až šesté podlaží využívá jako své sídlo zlínská společnost HP TRONIC. V budoucnu je v nejvyšších poschodích plánováno otevření hotelu a wellness centra.

Jak rekonstrukce probíhala?