Prostory před Obchodním domem Zlín ožily v pondělí 20. července stavebním ruchem. Jste zvědaví, co nového se zde chystá? Máte se opravdu na co těšit! Výsledkem bude velká novinka, která jistě potěší návštěvníky našich gastronomických podniků.

Dosavadní provizorní zahrádky s venkovním posezením před Budvarkou, Delikanou a Bistrotékou Valachy s Barem 1931 získají v nadcházejících týdnech zcela novou podobu. Těšte se na příjemnější a komfortnější posezení, nově navíc zcela bez ohledu na počasí: zahrádky budou plně zastřešené, s ohrazením, které hosty ochrání proti větru. Atmosféru doladí moderní ozvučení a zeleň.

V zimním počasí bude možné zahrádky vyhřívat.  Díky tomu se „zahrádková sezóna“ u Obchodního domu Zlín prodlouží na celý rok, což je unikát ve Zlínském kraji! Posedět si budete moci nejen za deště, ale díky vyhřívání i v zimním období.

Aktuálně byly zahájeny práce na výstavbě zahrádek před Barem 1931 a DelikanouV souvislosti s tím může být částečně omezena přilehlá pěší zóna. Děkujeme za pochopení.

POZOR! Bar 1931 zůstává i v této době v provozu. Místo obvyklého vchodu z čelní strany budovy můžete využít vchod z boční strany, z kornuterie. Stejně tak zůstává otevřena Delikana. Posedět si můžete ve vnitřních prostorách.

Zahrádky, jejichž realizace byla plánována již v rámci projektu rekonstrukce a čekala na poslední nutná povolení, představují stylové řešení respektující vzhled budovy. Projekční návrh zahrádek (stejně jako celého projektu rekonstrukce Obchodního domu) je ARCH.Z.STUDIO ing. arch. Jaroslava Ševčíka, realizaci zajišťuje společnost EGOÉ. V první fázi budou instalovány zahrádky na čelní, severozápadní části budovy. Následně bude instalována zahrádka na východní části, u Budvarky.

Předpokládaný harmonogram výstavby zahrádek:

  • 20. 7. – cca 7. 8.  2020– instalace nové zahrádky u Baru 1931 (provoz baru neomezen – možno využít vnitřní posezení)
  • 20. 7. – cca 7. 8. 2020 – instalace nové zahrádky u Delikany (provoz Delikany neomezen – možno využít vnitřní posezení)
  • 3. – cca 19. 8. 2020 – instalace nové zahrádky u Budvarky (provoz Budvarky neomezen)

Změny v časovém harmonogramu jsou vyhrazeny.