Lokalita

Zlín, jedno ze čtrnácti krajských měst ČR, je zahradním městem harmonicky vsazeným do krásného přírodního prostředí na jihovýchodě Moravy.

Se svými 75 000 obyvateli je přirozeným finančním, podnikatelským i obchodním centrem regionu. Působí v něm 290 společností a institucí. Jako centrum vzdělanosti soustřeďuje řadu středních škol, akademickou půdu představuje Univerzita Tomáše Bati s 6 fakultami a více než 11 000 studenty.

Ve městě se pravidelně konají významné kulturní, sportovní i společenské akce nadregionálního významu, z nichž největší a nejznámější jsou Barum Rally či Mezinárodní festivalu filmů pro děti a mládež.

Obchodní dům (Prior) je součástí Náměstí Práce vytvořeného ve 20. a 30. letech Baťovými architekty. V blízkosti továrního areálu firma Baťa soustředila i řada dalších staveb občanské vybavenosti, které z místa učinily tepající srdce Zlína. 

Náměstí Práce je dodnes nejrušnějším místem města, v němž se denně pohybuje na 19 000 obyvatel a návštěvníků Zlína. V blízkosti se nachází mj. sídlo Krajského úřadu Zlínského kraje, Finanční úřad, Univerzita Tomáše Bati, Kongresové centrum, Zimní stadion Luďka Čajky a také řada firem a institucí v bývalých a postupně opravovaných budovách továrního areálu.

 

DOPRAVNÍ DOSTUPNOST

Náměstí Míru leží u páteřní dopravní tepny protínající Zlín, která je současně i hlavní spojnicí z dálnice D1 na Slovensko.

MHD

  • 1 min chůze - zastávky většiny spojů MHD
  • 1 min chůze – zastávky pro dopravní spojení Zlín – Otrokovice

Linkové autobusy

  • 5 min chůze – hlavní autobusové nádraží

Vlak

  • 6 min chůze – hlavní vlakové nádraží

Cyklostezka

  • protíná prostor před Obchodním domem

Mapa