Zlín, jedno ze čtrnácti krajských měst ČR, je zahradním městem harmonicky vsazeným do krásného přírodního prostředí na jihovýchodě Moravy.
Se svými 75 000 obyvateli je přirozeným finančním, podnikatelským i obchodním centrem regionu. Působí v něm 290 společností a institucí. Jako centrum vzdělanosti soustřeďuje řadu středních škol, akademickou půdu představuje Univerzita Tomáše Bati s 6 fakultami a více než 11 000 studenty.
Ve městě se pravidelně konají významné kulturní, sportovní i společenské akce nadregionálního významu, z nichž největší a nejznámější jsou Barum Rally či Mezinárodní festivalu filmů pro děti a mládež.
Obchodní dům (Prior) je součástí Náměstí Práce vytvořeného ve 20. a 30. letech Baťovými architekty. V blízkosti továrního areálu firma Baťa soustředila i řada dalších staveb občanské vybavenosti, které z místa učinily tepající srdce Zlína. 
Náměstí Práce je dodnes nejrušnějším místem města, v němž se denně pohybuje na 19 000 obyvatel a návštěvníků Zlína. V blízkosti se nachází mj. sídlo Krajského úřadu Zlínského kraje, Finanční úřad, Univerzita Tomáše Bati, Kongresové centrum, Zimní stadion Luďka Čajky a také řada firem a institucí v bývalých a postupně opravovaných budovách továrního areálu.

 

DOPRAVNÍ DOSTUPNOST


Náměstí Míru leží u páteřní dopravní tepny protínající Zlín, která je současně i hlavní spojnicí z dálnice D1 na Slovensko.
MHD
1 min chůze - zastávky většiny spojů MHD
1 min chůze – zastávky pro dopravní spojení Zlín – Otrokovice
Linkové autobusy
5 min chůze – hlavní autobusové nádraží
Vlak
6 min chůze – hlavní vlakové nádraží
Cyklostezka
protíná prostor před Obchodním domem