Jen málokdo by neznal slavné kresby Ladovské zimy, kocoura Mikeše, vodníků a ponocných. Nenechte si ujít tento jedinečný zážitek a přijďte se podívat na skvosty Ladovy tvorby do Galerie Desítka v Obchodním domě Zlín.

Výstava je prodloužena do 30. 3. 2022.

Výstavu jsme pro vás připravili opět ve spolupráci s Galerií Artrium. V expozici se můžete těšit na 118 originálních děl Josefa Lady. Výstavu doplní unikátní promítané dokumentární filmové snímky i odborné texty. 

Hlavním partnerem výstavy se stal Památník národního písemnictví v Praze. "Vzhledem k tomu, že dílo Josefa Lady je zastoupeno v celé řadě státních galerií, ale většinou jen několika málo obrazy, bylo třeba oslovit majitele obrazů z celého Česka. K nám se sjedou díla z celkem 12 různých míst." Dodal Pavel Chmelík z Galerie Artrium.

Výstava je koncipována jako retrospektivní. Návštěvníci mají možnost obdivovat díla Josefa Lady z raného období, doby kdy byl inspirován Mikolášem Alšem, až po vrcholné a naprosto nezaměnitelné výtvarné projevy jednoho z největších malířů své doby. 

Během výstavy je v provozu také kavárna.

Otevírací doba

pondělí - neděle     10:00 - 18:00

viceinformaci

lada