Unikátní výstava Alfonse Muchy ke zhlédnutí v Galerii Desítka v Obchodním domě Zlín.

>>Večerní komentované prohlídky<<

>>Jarmila Mucha Plocková ve Zlíně!<< 

Výstava, kterou pořádáme společně s Galerií Artrium, probíhá až do 28. března 2024. Návštěvníci mohou spatřit více než 100 Muchových děl a uměleckých realizací.

Na výstavě zhlédnete Muchovy slavné divadelní plakáty a litografie, mezi nimi i více než dvoumetrový plakát Médea, který Alfons Mucha vytvořil pro svou múzu Sarah Bernhardt.

Máte jedinečnou možnost vidět mistrovy osobní věci nebo šperky vytvořené zlatníkem Georgesem Fouquetem. Na vlastní oči spatříte i legendární brož Chryzantéma nebo prsten Sarah, hadí náramek náhrdelník Maruška.

Součástí výstavy jsou také prodejní šperky Jarmily Mucha Plockové, mistrovy vnučky, která se nechává inspirovat sborníkem Documents décoratifs, který Mucha navrhl pro umělecké řemeslníky a školy.

Výstavu obohacují dobové fotografie, pohlednice, a taky předměty spojené s jeho civilním životem – paraván na převlékání, váza na květiny, stojánek na vajíčko či kaviárová miska. 

Výstavu doplňuje promítání filmového dokumentu.

alfons-mucha-vystava

 

FOTOGALERIE VÝSTAVY


 

 

Otevírací doba

  • Pondělí - neděle     10:00 - 18:00

 

Vstupné

Dospělý 220 Kč
Dítě do 6 let Zdarma
Dítě do 15 let 90 Kč
Student/Důchodce/ZTP 130 Kč

Rodinné vstupné (2 dospělí + max. 2 děti)

550 Kč 

Skupinové vstupné (skupiny nad 10 osob)

220 Kč / osoba, pedagogický nebo organizační dozor zdarma

Upozornění: Na skupinu 10 osob připadá pouze 1 organizační či pedagogický dozor zdarma.

 

Komentované prohlídky pro školy 

Pro školy je možné si objednat komentovanou prohlídku.

  • Ideální tip na školní výlet pro třídy základních a středních škol.
  • Cena 90 Kč / osoba (minimálně 10 platících osob). Pedagogický doprovod má vstup zdarma (1 doprovod zdarma na 10 dětí).

 

Večerní komentované prohlídky s živou hudbou​​​​​​

Užijte si nevšední zážitek z výstavy a zúčastněte se večerní komentované prohlídky! Ve vybraných termínech vás čeká komentovaná prohlídka s galeristou Pavlem Chmelíkem doplněná hudebním doprovodem, poté si můžete užívat večerní výstavu s  jedinečnou atmosférou s výhledem na večerní Zlín. 

Prohlídky probíhají každý čtvrtek.

Termíny nejbližších večerních prohlídek:

  • Z důvodu omezené kapacity je nutná rezervace.

V rámci komentované prohlídky je pro vás kavárna Galerie Desítka otevřena až do 20:30.  Doporučujeme dorazit o hodinu dříve před prohlídkou a využít prostor s nádherným výhledem na Zlín k posezení u kávy, dezertu či skleničce vína, kterou si můžete vzít s sebou přímo do sálu na prohlídku.

Rezervace:

Cena 220 Kč/osoba (nelze uplatnit slevu na dítě, seniora, ZTP, studenta ani rodinné vstupné)


Jarmila Mucha Plocková ve Zlíně! 

V rámci výstavy šperků a umění Alfonse Muchy nás poctí mimořádnou a jedinečnou návštěvou vnučka Alfonse Muchy. Jarmila Mucha Plocková navazuje na uměleckou epochu tohoto světoznámého výtvarníka. Její tvorba je neodmyslitelně spojena s vytvářením unikátních šperků, skla a dalších uměleckých předmětů užitého umění.

Komponovanou besedu s Jarmilou Mucha Plockovou moderuje galerista Pavel Chmelík. Samozřejmostí je i skvělý hudební doprovod...

Pro velký zájem jsme pro vás připravili dva termíny konání:

  • Úterý 12. 3. od 18:30
  • Středa 13. 3. od 18:30

Cena 250 Kč/osoba (nelze uplatnit slevu na dítě, seniora, ZTP, studenta ani rodinné vstupné)

Rezervace:

Jarmila Mucha Plocková je vnučka Alfonse Muchy (1860-1939). Její otec Jiří Muchy byl významným spisovatelem a novinářem. Ona sama vystudovala architekturu na ČVUT a na Akademii výtvarných umění v Praze. Své výtvarné vzdělání dále doplnila na Akademii Massana v Barceloně, kde žila v letech 1981 až 1992. Od roku 1988, kdy jí otec udělil exkluzivní práva na vytváření předmětů vycházejících z návrhů Alfonse Muchy navrhla rozsáhlou kolekci šperků, dekorativního skla a textilu. Její díla se prodávají ve specializovaných obchodech a muzejních prodejnách v České republice i v Evropě. Její pražský „Atelier Mucha JP Praha“ bdí přísně nad kvalitou jednotlivých předmětů a nad jejich řemeslnou dokonalostí. Vystavovala ve Frankfurtu, Miláně, Kroměříži Hustopečích, Slavkově, Ivančicích, Naardenu.

Jarmila Mucha Plocková

FOTOGALERIE VÝSTAVY

Partneři:

Kavárna v Galerii Desítka

Během výstavy otevřena i galerijní kavárna!

Až do 28. 3. si na střeše Obchodňáku můžete vychutnat šálek kávy, dezert od cukrářek Bistrotéky Valachy, bublinky a další nápoje.

Otevírací doba:

  • pondělí - neděle 10:00 - 18:00

Kavárnu provozuje Bistrotéka Valachy.

kavarna-galerie-desitka