V Obchodním domě Zlín, v centru města došlo dne 26.8. v podvečerních hodinách k živelné události, která způsobila krátkodobé uzavření některých provozů. Příčinou celé situace byla průtrž mračen nad městskou částí Zlína a neobvyklé množství vody, kterou nestačila odvést veřejná kanalizace. V důsledku toho zasahovaly hasičské sbory na mnoha místech Zlína.

„K situaci došlo během několika málo minut, kdy nahromaděná voda zatekla částečně i do prostor Obchodního domu. Zatečením byla postižena primárně jedna obchodní jednotka. V Obchodním domě Zlín došlo k okamžité reakci ze strany správy domu i prodávajících a postižené provozy se uzavřely ve chvíli, kdy bylo patrné, že průsak vody do vybraných obchodních jednotek není možné zastavit. Zaměstnancům ani návštěvníkům nehrozilo žádné přímé nebezpečí,“ řekl Radovan Pilich, jednatel společnosti PRIOR Zlín, která je majitelem budovy. 

„Veškeré provozy jsou k dnešnímu dni standardně otevřené pro zákazníky vyjma Knihkupectví Dobrovský, kde dochází k mapování a likvidaci škod. Spuštění provozu odhadujeme v nejbližších dnech,“ dodal Pilich.

V nejnižších dvou podlažích Obchodního domu se nachází obchodní pasáž s prodejnami a gastro podniky. Třetí až šesté poschodí si pronajala zlínská společnost HP TRONIC, která je provozovatelem sítě obchodů a e-shopů Datart, Euronics a Kasa.cz, vlastní značku ETA a provozuje Resort Valachy. V dalších patrech bude spa hotel, wellness centrum a multifunkční prostor – vše s panoramatickým výhledem na Zlín.

Rekonstruovaný baťovský obchodní dům na náměstí Práce v centru Zlína se pro veřejnost otevřel v pátek 9. listopadu 2018. Známá dominanta města, postavená firmou Baťa v roce 1931 podle návrhu architekta Františka Lydie Gahury, získala během rekonstrukce novou, moderní tvář.