Město Zlín bude v závěru května žít tradičním festivalem filmů pro děti a mládež a to nejen v kinosálech, ale díky doprovodnému programu i na dalších místech. Jedním z nich bude i Obchodní dům Zlín, který se nachází v samotném epicentru festivalového dění, pár desítek metrů od Kongresového centra. Co vše vás u nás ve spolupráci s organizátory čeká?

Svět nabarveného ptáčete

Putovní výstava představující vznik nového českého velkofilmu Nabarvené ptáče nabídne především kolekci velkoplošných fotografií Jana Dobrovského z ukrajinské Svolyči, pracovní koutek režiséra Václava Marhoula (scénáře, storyboardy, režijní poznámky, fota z natáčení) a rekvizity filmu.

  • Termín výstavy: 24. 5.–1. 6. 2019
  • Místo: Obchodní dům Zlín, 2. NP - prostor naproti kavárny Bistrotéky Valachy, nalevo od výtahů

Součástí výstavy je také beseda s Václavem Marhoulem v kavárně Bistrotéky Valachy v neděli 26. 5. 2019 od 19:00. Večerem provede moderátor Vladimír Kroc.

 


Nenechejte si ujít ani Filmové menu v Bistrotéce Valachy 

Ku příležitosti Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež si připravila Bistrotéka Valachy speciální nabídku pokrmů, jimiž chce potěšit a také pobavit milovníky (nejen dětských) filmů. Přijďte ochutnat třeba krevetovou polévku BubbaGump (z filmu Forrest Gump), čtvrtlibrák se sýrem (z filmu Pulp Fiction), špagety Lady a Trump nebo Karlíkovu tabulku čokolády od 20. května do 1. června. Více informací zde.

V Obchodním domě najdete příležitost k posezení a občerstvení i v dalších podnicích: v pivní restauraci Budvarka nebo Eiscafe Delikana.